در باره دکتر عادل حیدری نژاد
مقالات سایت

بهترین دکتر کودکان تهران کیه ؟

بهترین دکتر کودکان تهران کیه ؟
یکی از مهمترین دغدغه های والدین، این است که فرزند شان بیمار نشود و در صورت بیمار شدن آنها، به یک متخصص کودکان حرفه ای مراجعه کنند تا هرچه زودتر فرزند دلبند آن ها درمان شود.  اگر شما هم بیش از اندازه نگران سلامتی کودک خود هستید، حتما تا پایان با همراه ما باشید .

علاوه بر این که موقع بیماری باید به پزشک اطفال مراجعه کرده و فرزند خود را درمان نمایید، خیلی مهم است که پزشکی به صورت ماهیانه، فرزند شما را معاینه کند تا مطمئن شود که هیچ گونه بیماری خاصی ندارد. به طور کلی، اطمینان از سلامت کودکان باید در رأس اهداف والدین قرار بگیرد.

سایت عادل حیدری نژاد

پیدا کردن یک پزشک خوب و آگاه برای کودکتان نیز مثل انتخاب پزشک دوران بارداری خودتان، موضوع مهمی است. در طول سال اول زندگی کودک، بارها برای انجام مراقبت‌های پزشکی در رابطه با سلامت کودک، لازم است به مطب یک پزشک اطفال بروید، پس بهتر است با شناخت قبلی و در نظر گرفتن و رعایت نکات ضروری، یک پزشک مناسب برای کودکتان انتخاب کنید. در این مطلب می‌توانید با زمان مناسب‌تر برای انتخاب کردن یک پزشک اطفال برای کودکتان، توصیه‌هایی برای یافتن یک پزشک مورد اعتماد، دیدار با پزشک و رعایت مواردی هنگام مراجعه به مطب پزشک آشنا شوید.

توصیه‌هایی برای یافتن بهترین دکتر کودکان تهران :

بسیاری از والدین کودکشان را به جای هر بیمارستان یا مرکز دیگری، از ابتدا فقط پیش یک پزشک اطفال می‌برند. تمرکز روی سلامت کودکان و کار کردن هر روزه با بچه‌ها، به پزشکان اطفال برتری ویژه‌ای از این نظر می‌دهد.

همچنین بخوانید
کنترل تب کودک به سه شماره

برای پیدا کردن یک پزشک اطفال خوب که به او اعتماد کنید و در طول روزها و سال‌های رشد کودکتان در کنار شما باشد، بهتر است از قبل با مواردی آشنا باشید و برنامه‌ریزی کنید:

  • پرس‌وجو و تحقیق: برای شروع از پزشک زنان و زایمان، ماما و والدین دیگری که می‌شناسید پرس‌وجو کنید. وقتی گزینه‌های خود را به دو یا سه پزشک محدود کردید می‌توانید برای بررسی آماده شوید.
  • تحقیق از اشخاص معرف: مردم از پزشکان چیزهای متفاوتی می‌خواهند و چیزی که برای شما مهم است شاید برای دیگری هیچ اهمیتی نداشته باشد، پس به جای حاشیه‌ها بهتر است از کسی که پزشک را به شما معرفی کرده است، در مورد آگاهی پزشک از آخرین پیشرفت‌های به‌روز علم پزشکی سؤال کنید یا ببینید که این پزشک چقدر برای پاسخ به سؤال‌هایشان وقت می‌گذارد.
  • زمان انتظار و هزینۀ ویزیت: از معرفتان بپرسید که معمولاً برای هر ویزیت چقدر باید منتظر بمانید و بد نیست اگر هزینۀ ویزیت پزشک را نیز جویا شوید.
  • قرارداد با بیمه و سوابق پزشک: قبل از انتخابتان می‌توانید مطمئن شوید همۀ پزشکانی که اسمشان را یادداشت کرده‌اید، طرف قرارداد با بیمۀ شما هستند یا خیر. بهتر است در اینترنت هم دربارۀ سوابق این پزشکان جست‌وجو کنید.
  • توجه به ساعات کاری و فاصلۀ مطب: به فهرستتان نگاه کنید تا ببینید مطب کدام یکی از این پزشکان نزدیک‌تر و ساعات کاری کدامشان مناسب و بهتر است. بهترین پزشک موجود هم وقتی دسترسی به مطبش سخت باشد ممکن است از این فهرست حذف شود. کافی است تصور کنید که در ساعتی اوج شلوغی و ترافیک با یک بچۀ بیمار به آنجا بروید. البته تصمیم‌گیری در این موارد در نهایت به عهدهٔ خودتان خواهد بود.
  • ملاقات حضوری: ملاقات رودَررو با خود پزشک می‌تواند برای شما مشخص کند که آیا او گرمی، حساسیت و تعهدی که شما می‌خواهید را دارد یا خیر. با مطب هر کدام از پزشکان تماس بگیرید و ‌بگویید که به دنبال یک پزشک اطفال برای کودکتان هستید. اگر چیزهایی که شنیدید به نظرتان خوب بود، یک وقت بگیرید، ‌به مطب بروید تا بتوانید با پزشک را ملاقات کنید و بقیۀ سؤالاتتان را از او بپرسید.
  • توجه به نکاتی در مطب: به فضای مطب توجه کنید و مثلاً ببینید که اتاق انتظار جداگانه برای کودکان بیمار و سالم وجود دارد یا چقدر تمیز است. بررسی کنید که مطب با خودرو یا وسایل نقلیۀ عمومی به راحتی قابل دسترسی است یا این امکان را ندارد. بد نیست اگر دستشویی مطب را نیز بررسی کنید. همچنین در زمانی که منتظر هستید، از مادران دیگر در مورد نگرانی‌هایی که دارید سؤال‌های مشخص و کوتاهی مثل زمان یک معاینۀ معمولی کودک را بپرسید که در بهترین حالت باید حداقل ۲۰ دقیقه باشد. اما از سؤال‌پیچ کردن مادرانی که کودک بیماری دارند خودداری کنید، زیرا احتمالاً خسته و نگران هستند.
همچنین بخوانید
محدودیت استفاده از سایت برای غیر کاربران ویژه

تردید بعد از انتخاب پزشک :

اگر پس از تحقیق و جست‌وجوهای فراوان، بالاخره پزشکی را انتخاب کرده‌اید ولی بعد از تولد کودکتان و چند بار رفتن به مطب دچار تردید شده‌اید، لازم است با همسرتان یا یک فرد آگاه دیگر نیز مشورت کنید تا دوباره تصمیم بگیرید. اگر مشکل حل نمی‌شود یا به نظر نمی‌رسد که پزشک به نگرانی‌های شما ‌بپردازد، در مورد تغییر پزشک کودک تردید نکنید. پزشک کودکتان کسی است که رشد و بزرگ شدن کودکتان و شیوۀ تربیتی شما را در تمام دوران کودکی فرزندتان هدایت خواهد کرد، پس شما به پزشکی نیاز دارید که با او راحت و مورد اعتمادتان باشد و در صحبت کردن با او نیز کاملاً راحت باشید.

منبع

مطلب فوق از سایت بسیار خوب مادرشو انتخاب شده که بدرستی شرایط بهترین متخصص اطفال برای فرزند شما را به زبانی روشن و گویا بیان می کند.علاقمند می توانند لینک منبع را بعدا جهت اطلاع بیشتر دنبال کنند .

شما والدین محترم در انتهای همین مطلب دیدگاه خودتان را در این رابطه برای دیگران بنویسید.بنویسید بهترین دکتر کودکان تهران از نظر شما چه ویژگی هایی دیگری باید داشته باشد و آیا این که شما چنین پزشکی را سراغ دارید و حتی می توانید نام و آدرس مطب بهترین دکتر کودکان تهران از دید خود را با بقیه والدین به اشتراک قرار بدهید.این کار فقط یک دقیقه از وقت شما را می گیرد.

در واقع از آن جایی که سایت ما به طور خیلی تخصصی در حوزه اطفال فعالیت می کند ما ترتیبی دادیم تا والدین بتواند از نظرات هم مطلع بشوند تا بتوانند بهترین ها را به همدیگر معرفی بکنند .

همچنین بخوانید
چرا باید در آموزش هومیوپاتی ما شرکت کنید ؟
در صورتی که این مطلب را دوست داشتید می توانید از طریق آیکون های شبکه های اجتماعی انتهای مطلب آن را با دیگران به اشتراک قرار دهید
مشاوره هومیوپاتی آنلاین
همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا