آدرس مطب دکتر عادل حیدری نژاد
مقالات سایت

بهترین متخصص هومیوپاتی ایران را بشناسیم

بهترین متخصص هومیوپاتی ایران را بشناسیم:

مطمئناً شما در ذهن خود می پرسید که بهترین دکتر هومیوپاتی کیست؟ اما برای پاسخ به این سوال، نیاز است که ابتدا با مفاهیم و تاریخچه طب هومیوپاتی و بهترین پزشکان هومیوپاتی در ایران آشنا شوید.

دکتر حسن بهره‌مند:

اولین پزشک هومیوپاتی در ایران، دکتر حسن بهره‌مند بود.او مطبی در خیابان جمهوری و نزدیک سفارت انگلیس در تهران داشت و تمرکز کار خود را بر روی بیماری‌های چشم قرار داد. با استفاده از هومیوپاتی، توانست بسیاری از مشکلات چشمی را درمان کند.

همزمان با این موضوع، رضا شاه به بیماری گلوکوم (افتالمی) مبتلا می‌شود و پزشکان معمولی ناتوان در درمان او بودند. اما دکتر بهره‌مند با استفاده از طب هومیوپاتی، توانست این مشکل را حل کند و به همین دلیل به عنوان رئیس بهداشت آن زمان منصوب شد.

در آن دوره، به دلیل کمبود آگاهی مقامات و شرایط نامناسب در جامعه پزشکی، توسعه طب هومیوپاتی در کشور کمتر از انتظار بود. در عین حال، در هند، طب هومیوپاتی به خوبی پیش می‌رفت و تبدیل به یکی از مراکز اصلی آموزش و درمان در این زمینه می‌شد.

گاندی، رهبر بزرگ هند، از طب هومیوپاتی حمایت می‌کرد و این روش درمانی در کشور جایگاه خود را گسترش می‌داد. این شکل نوین درمانی همچنین به پاکستان و بنگلادش نیز منتقل شد. علاوه بر این، طب هومیوپاتی از سوی پزشکان هندی، پاکستانی و بنگلادشی به صورت انفرادی وارد ایران شد، اما تاثیر چندانی نداشته بود.

پروفسور موسی ژام:

پروفسور موسی ژام، متولد تبریز، که تحصیلات خود را در فرانسه اخذ کرد به بررسی هومیوپاتی پرداخت و علاقه‌مند به این حوزه شد و سعی کرد دیگران را نیز برای یادگیری این رشته ترغیب کند. او کتابی به نام “رازهای هومیوپاتی” را به زبان فارسی نوشت و در پاکستان منتشر کرد.

همچنین بخوانید
رازی که هیچ پزشکی به شما نمی گوید !

همچنین از دکتر پییر اشمیت، هومیوپات معروفی که اهل سوئیس بود و تجربیات چندماهه‌ای خود را در ایران داشت، خواست تا به دانشگاه تبریز بیاید و در زمینه تحقیق و آموزش فعالیت کند.

پروفسور ژام دارای یک کتابخانه بزرگ از کتب هومیوپاتی به زبان فرانسه در تبریز بود و دوره‌های آموزش پزشکی هومیوپاتی را نیز در این شهر برگزار می‌کرد.او در آرامگاه خود در حرم امام رضا(ع) در مشهد به خواب ابدی رفته است.

در دوران تحصیل پزشکی عمومی در دانشگاه تبریز، دکتر جلال کیا با پروفسور ژام آشنا شد و بعداً طب هومیوپاتی را نزد دکتر میرزازاده فرا گرفت.

در طی سال‌ها، افراد مختلفی این دانش را آموخته و برای معالجه بیماران به‌کار برده‌اند، اما بنا به دلایل گوناگون، هیچکدام در ایران توانستند تحولی در این زمینه ایجاد نمایند. حتی اقدام برای ساخت کارخانه تولید داروهای هومیوپاتی در کاشان، توسط یکی از پزشکان، انجام شد، اما متاسفانه موفق به دستیابی به اهداف خود نشد.

دکتر مسعود ناصری:

تا این که دکتر مسعود ناصری آموزش و اولین حرکت بزرگ در طب هومیوپاتی ایران را به وجود آورد. دکتر مسعود ناصری در تاریخ اول فروردین ۱۳۳۶ در نقده متولد شد. دکتر ناصری پس از اخذ مدرک لیسانس مکانیک از دانشگاه شریف ، برای ادامه تحصیل به انگلستان رفت و در رشته فیزیک و مهندسی رآکتورهای هسته‌ای مدرک فوق‌لیسانس خود را گرفت.

در سال ۱۹۹۰، پس از اخذ مدرک دکترای فیزیک در شاخه توربولانس سه بعدی، به بیماری سرطان کلیه مبتلا شد. پزشکان عادی در لندن امید به درمان وی را ندیدند و بیش از چند ماه برای زنده ماندن به وی امید ندادند.

همچنین بخوانید
کی لوزه سوم را جراحی می کنند؟

بهترین متخصص هومیوپاتی:

دکتر ناصری پس از بهبودی به کمک طب هومیوپاتی، عهد می‌کند که این دانش را یاد بگیرد و از آن برای درمان رایگان بیماران استفاده کند. همچنین، او قصد دارد این دانش را به صورت رایگان در کشور خود ارائه دهد. علاقه‌مندی او به این حوزه به گونه‌ای بود که در مدت کوتاهی آن را فرا گرفت و عضویت انجمن هومیوپاتی انگلستان را به‌دست آورد.

او با ارائه سخنرانی‌های متعدد در دانشگاه‌های مختلف کشور، ایشان توانستند تعداد زیادی از افراد را برای یادگیری طب هومیوپاتی جذب کنند. پس از اتمام دوره‌های آموزشی و دستیابی به نتایج درمانی مثبت، طب هومیوپاتی در ایران تحول زیادی داشت.

بسیاری از افراد معروف نیز با استفاده از این روش درمان موفق شدند و مناظره‌های تلویزیونی درباره این حوزه برگزار شد. با مساعدت دکتر فرهادی وزیر بهداشت، در ۷ آبان ۱۳۷۴ شورای عالی ارزشیابی وزارت بهداشت طب هومیوپاتی را به‌عنوان یک روش درمانی به رسمیت شناخت.

در سال ۱۳۸۱ نیز انجمن هومیوپاتی ایران تاسیس شد و عهده‌دار فعالیت‌های مربوط به این روش درمانی در کشور شد.

منبع: homeopath. ir

در تهران کی بهترین متخصص هومیوپاتی است؟

با افتخار باید بگوییم که دکتر مسعود ناصری، الحق و انصاف لقب پدر هومیوپاتی ایران را داراست. افراد زیادی از سال ١٣٧٢ آغاز به آشنایی با مفاهیم دکتر ناصری کردند و با اصرار و استمرار، راه او را ادامه دادند.

یکی از این افراد دکتر عادل حیدری‌ نژاد بود.کافیه عبارت “پدر هومیوپاتی ایران” را در گوگل سرچ کنید.

همچنین بخوانید
شفا| متافیزیک |هومیوپاتی


دکمه بازگشت به بالا