مقالات سایت

رازی که هیچ پزشکی به شما نمی گوید !

قصد دارم چیزهایی را به شما بگویم که تا به حال هیچ متخصص اطفالی نگفته !پس هر بار که خواستی در مورد فرزندت یک اقدام درمانی انجام بدهی مثلا دارو بدهی , بستری در بیمارستان و … یاد این نوشته بیفت .

هیچ می دانستی بدن تواز هفت لایه تشکیل شده ؟ هفت لایه ! بله درسته .لطفا کمی زمان صرف کن و این مطلب را تا به انتها بدقت و کلمه به کلمه مطالعه کن . جوری بخوان که انگار سلامت تک تک عزیزانت به این خواندن تو بستگی دارد .من سعی کردم این مطلب را تا حد ممکن ساده بنویسم تا عامی ترین افراد جامعه هم بتوانند از آن بهره مند بشوند .

سایت عادل حیدری نژاد

مطابق علم جنين شناسي اندام های بدن حاصل تقسيم سلولی جنين اوليه به سه لايه اصلی اکتودرم , مزودرم و آندودرم مي باشند.هر کدام از اين لايه های اصلي بعدا عضو خاصی از بدن را می سازند .

پوست سطحی ترین لایه بدن است و مثلا قلب و مغز لایه های عمقی.از دیدگاه پزشکی هر چه عضوی حیاتی تر باشد با دقت بیشتری محافظت می شود.به نظر جراحت پوست کشنده تر هست و یا صدمه به مغز ؟ پس می بینید که خداوند مغز را درون جمجمه قرار داده تا از آن محافطت بیشتری بشود تا به راحتی صدمه نبیند .
در هوميوپاتی اعتقاد بر اين است که اگر بيماری اصولی درمان نشود سرکوب یا به عبارتی علامت درمانی خواهد شد و به ارگان های مهم تر وارد مي شود, مثلا اگزما کودکی در اثر عدم مداوای صحيح بدلیل استفاده از کورتون و پمادهای شیمیایی تبديل به آسم مي شود يا با درمان های شیمیایی فشار خون بالا تبديل به ديابت و کم کاري غده تيروئيد می شود.

تا به حال این سوال برای شما پیش نیامده که چرا آمار سرطان ,دیابت و … این همه در مملکت ما زیاد شده ؟!

همچنین بخوانید
ویزیت آنلاین تخصصی توسط دکترعادل حیدری نژاد
ما در بیمارستان و مطب مکرر با مواردی سرو کار داريم که مثلا بيماری اوليه فردي روماتيسم مفصلی بوده است ولي به دليل درمان سرکوب گر بعدها دچار بیماری ام اس و يا حملات اضطراب و افسردگی شده است.

در دوران کودکي بيماری ها عمدتا به لايه سطحی پوست مربوط مي شوند به همين دليل است که گرفتاري هاي پوستی در اين سنين شايع است مثل سرخک ,سرخجه , آبله مرغان, تب خال , اگزمای شيرخوارگی ,روزئولا و از این دست .اگر شما از جمله کادر درمان و یا پزشک متخصص اطفال باشید همین جا صحت حرف های من را تایید می کنید .

در سنين نوجوانی بيشتر بيماری های سيستم عضلانی اسکلتي را مي بينيم ,در سنين ميانسالی بيشتر بيماری هاي قلبی و عروقی که همه اين ها نتيجه سرکوب درماني است .شاید شما هم شنیده اید که می گویند سن سکته قلبی و یا بیماری مهلک فشار خون بالا در ایران بسیار پایین آمده است .

درمانی صحيح و غير سرکوب گرانه است که دو مشخصه اصلي داشته باشد:

  • بعد از درمان بيمار احساس خوب بودن از درون و نيز افزايش انرژی داشته باشد .
  • بدنبال درمان بيماري از لايه های عميق تر به لايه هاي سطحی تر برسد .

مثلا بدنبال درمان آسم دچار ضايعات پوستی بشود يا مثلا بدنبال درمان فشار خون بالا دچار علايم تنفسی بشود که این را از نظز طب هومیوپاتی می گویند و هر چيزي که برعکس اين باشد نشانه سرکوب است, مثال درمان فشار خون بالا يا عمل قلب باز و دچار شدن به ديابت و يا علايم روحي روانی .

اجازه بدهید مطلب را کمی بشکافیم .

شما بهتر از من می دانید کودکان نسبت به بزرگسالان از بیماری های کم تر و سبک تری و نیز سلامت ذهنی بالاتر برخوردارند و از طرفی دیگر حسادت , خساست , رذالت و … در کودکان غالبا دیده نمی شود . ما در اینجا فقط صحبت از بیماری های جسمی نمی کنیم بلکه دوست داریم از مشکلات ذهنی هم که خیلی مهم تر هستند صحبت کنیم.

همچنین بخوانید
چرا باید در آموزش هومیوپاتی ما شرکت کنید ؟

از دیدگاه هومیوپاتی بدن به هفت لایه کارکردی طبقه بندی می شود:

همان طور که قبلا گفته شد سطحی ترین لایه پوست هست.یکی از شایع ترین بیماری ها در سنین کودکی آلرژی پوستی که از هر سه کودک حداقل یکی با آن درگیر هست.کودکانی که مراجعات پزشکی می کنند و برای آن ها کورتون تجویز می شود بعد از مصرف بیماری آن ها به ظاهر مدتی خوب می شود ولی در واقع بهبودی صورت نگرفته بلکه بیماری از سطح به عمق منتقل شده است یعنی درگیری ریه ها و همان آسم.حداقل پنجاه درصد کودکانی که برای آن ها تشحیص آسم گذاشته شده است در سنین پایین تر سابقه آلرژی پوستی داشته اند.

حالا سوال اساسی این جاست : پس چرا پنجاه درصد دیگر آن هایی که آلرژی پوستی دارند دچار آسم نمی شوند ؟ جواب دقیقا این هست : به این دلیل که آن ها بیماری شان را سرکوب نکردند شاید مراجعه پزشکی نکرده اند و یا شاید از داروهایی مثل کورتون استفاه نکرده باشند .

صحبت از کورتون شد دوست دارم کمی در مورد داروهای کورتونی صجبت کنم .حتما تا بحال با کلمه کورتون يک جورهایی آشنا هستيد. حتما ديديد خودتان يا اطرافيان می گویند که دکتر براي سرماخوردگی ما دگزامتازون نوشت يا مثلا براي درد روماتيسمی مراجعه پزشکی کرديم به روماتولوژيست و دکتر براي ما پردنيزولون نوشت. داروهايی مثل دگزامتازون , بتامتازون,هيدرو کورتيزون ,فلوسينولون ,فلو تيگازون ,تريامسينولون , کلوبتازول , پردنیزون …. همگی از خانواده کورتيکوستروئيدها هستند که مخصوصا در کشور ما بطور وحشتناک استفاده می شود , حتي براي يک عفونت ويروسی! .

در بسياري از بيماري های خودايمنی مثل روماتيسم مفصلی , هپاتيت خودايمنی ,بيماري MS ,سرطان ,بيماری لوپوس و ….. استفاده مي شود بمنظور سرکوب سيستم ايمنی و رفع علايم بيمار براي همين اين دسته از داروها را مهارکننده سیستم ایمنی یا Immune Suppressiveمی نامند.البته اين گروه داروها فقط به کورتيکوستروئيدها محدود نمی شوند و داروهای ديگری مثل متوترکسات , آزاتيوپرين و ….. به نوعی به خانواده Immune Suppressive ها مربوط می شوند.

همچنین بخوانید
دوست داری بازاریاب ما بشی ؟
شايد احمقانه بنظر برسد ولي واقعيت دارد ,تصورش را بکنيد که از کنار رودخانه اي رد می شويد و با فرياد کمک خواهانه جوانی در حال غرق شدن مواجه شويد , شما دو راه داريد تا صدای اين جوان را ساکت کنيد :

اول این که او را نجات بدهيد و دوم با يک پاره آجر توي سرش بزنيد تا ساکت شود . در هر دو صورت شما موفق شديد.

اگر می بينيد کسي دچار علايمی شده بخاطر اين است که سيستم حياتی اين فرد با يک اختلال درونی مواجه شده است و سعی دارد به زبان علايم ما را از وجود آن مطلع کند استفاده از داروهای مهار کننده سیستم ایمنی فقط پاک کردن صورت مسئله است.

می پردازیم به ادامه مطلب .خیلی خلاصه بگویم , اولین لایه که گفتیم لایه پوست هست دومین لایه سیستم تنفسی و گوارشی ,سومین لایه بافت عضلانی و اسکلتی .دقت کرده اید چقدر مشکلات مربوط به کمردرد و روماتیسم مفصلی و از این دست در جامعه زیاد شده .اگر فردی درمان سرکوب گرانه فرقی نمی کند کورتون و یا … برای مشکلات تنفسی از جمله آسم, عفونت ریه و یا مشکلات گوارشی استفاده کند بتدریج بیماری او عمیق شده و به لایه سوم می رسد.

دقت کرده اید چند درصد جامعه مشکلات گوارشی دارند این افراد به جای این که سبک زندگی خود را درست کنند ترجیح می دهند از درمان های پزشکی استفاده کنند و نتیجه چه می شود ,بله این می شود که بعد از مدتی مشکلات استخوانی و عضلانی به سراغ او می آید و این بار به جای دکتر گوارش به متخصص ارتوپد یا روماتولوژیست مراجعه می کنند , سناریویی که به کرات در دوستان , آشنایان و شاید خودمان مشاهده می کنیم .

ادامه دارد …

به این مطلب چند ستاره می دهید ؟
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
4.22 (9 رای)
دکمه بازگشت به بالا