مقالات سایت

کی دوست داره به فرزندش سرطان هدیه بده!

کی دوست داره به فرزندش سرطان هدیه بده!

به این مطلب ستاره بدهید و امتیاز بگیرید

امتیاز 5.00 از 2 رای

چه عنوان عجیبی ! مگر چنین چیزی هم ممکنه؟

دوستان , شاید فکر کنید این موضوع خیلی عجبیه ولی با کمال تعجب در عمل همگی همین کار را انجام می دهند.شما کافیه نگاهی به آمار سرطان در ایران بیندازید تا خود به سادگی متوجه حقیقت بشوید.

بسیاری از ما مفهوم نوروز و تحویل سال نو را بدرستی درک نکرده ایم .تحویل سال به مفهوم نو شدن فکر و روش زندگی ست و نه خرید لباس نو یا دستکاری زیبایی جدید.سال جدید هم رسید ولی بیشتر ما به سبک پنجاه سال قبل زندگی می کنیم .ما چاره ای نداریم جز این که قبول کنیم همه چیز فرق کرده .

قبل از ادامه مطلب نظر شما به صحبت های تنی چند از برخی بزرگان دنیا جلب می کنم:

 • زمان و شرایط به سرعت در حال تغییر هستند؛ ما باید هدفمان را دائما بر آینده متمرکز نگه داریم.
  “والت دیزنی”
 • هیچ چیز همیشگی نیست، به جز «تغییر»!
  “هراکلیتوس”
 • «تغییر»، قانون زندگی است؛ آنهایی که توجه خود را به گذشته و حال معطوف می کنند، آینده را از دست خواهند داد!
  “جان اِف کندی”
 • همه در فکر تغییر دنیا هستن اما هیچکس به فکر تغییر خودش نیست!
  “لئو تولستوی”
 • تنها كسی كه باید دگرگون شود، خودتان هستید؛ خودتان كه دگرگون شوید، همه ی اوضاع و شرایط پیرامون تان نیز دگرگون می شود.
 • “فلورانس اسكاول شین”
 • هیچوقت از داشتن عقاید متفاوت با توافق جمع نترسید،حتی وقتی که تنها فرد موجود با همچین اعتقادی باشید.
  “رابین شارما”
 • هیچکس تا به حال برنامه ای برای شکست خوردن، چاق شدن یا احمق بودن ننوشته !این چیزها وقتی اتفاق می افتد که شما برنامه ای نداشته باشید.
  “لری ویجت”
 • سه چیز در زندگی که دیگر نمی توانید بدستش آورید :کلمات، بعد از گفته شدن. لحظه ها، بعد از ازدست دادن. فرصت ها,بعد از سپری شدن. لطفا هشیار باشید.
  “نلسون ماندلا
 • اگر تفکراتت را تغییر ندهی هرگز زندگی ات تغییر نخواهد کرد ، به همین سادگی !
  “رابرت کیوساکی”
 • من از کارهایی که کردم هیچوقت پشیمان نمی شوم،اما از شانس هایی که برای انجام یک سری کارها داشتم و هیچ کاری باهاشون نکردم پشیمانم.
  دکتر عادل حیدری نژاد
همچنین بخوانید
هفت علامت هشدار آپاندیس در بچه ها

فکر می کنم تا همین مقدار کافیه کسانی که باید متوجه بشوند حتما تا به حالا متوجه شده اند.اما برگردیم به موضوع اصلی خودمان.قبل از ادامه توجه شما را به مثالی جلب می کنم.

سایت عادل حیدری نژاد
 

شما برای چی برای اتوموبیل تان دزدگیر نصب می کنید ؟

جواب :خب معلوم هست ,برای این که در صورت بروز خطر صدا بکند و ما متوجه دزد بشویم.

ولی من پیشنهاد بهتری دارم: برای این که صدای دزدگیر شما را اذیت نکند هر بار که صدا کرد باطری اش را خارج کنید تا صدایش هم متوقف بشود.این بهترین راه و در عین حال احمقانه ترین را ه هست.

ممکنه کسانی پیدا بشوند بخندند به این مثال ولی دقیقا همین مثال در سیستم پزشکی امروز نه تنها صادق که به امری روتین تبدیل شده.

در اکثر قریب به اتفاق نسخه های پزشکی , شما با داروهای سرکوب کننده سیستم ایمنی مواجه می شوید از جمله کورتون.هر جا که پزشکی معمولی از درمان علت بیماری ها عاجز میماند علاج را در سرکوب علایم آن ها می یابد فلذا امروز کورتون به جز لاینفک نسخه های همکاران تبدیل شده, کما این که خود من هم در بیمارستان بارها و بارها تجویز کرده ام ,چون در دانشکده پزشکی این طور به ما آموزش داده اند.

چشم ها را باید شست، جور دیگر باید دید  “سهراب سپهری

صحبت از کورتون شد دوست دارم کمی در مورد داروهای کورتونی صجبت کنم .حتما تا بحال با کلمه کورتون يک جورهایی آشنا هستيد. حتما ديديد خودتان يا اطرافيان می گویند که دکتر براي سرماخوردگی ما دگزامتازون نوشت يا مثلا براي درد روماتيسمی مراجعه پزشکی کرديم به روماتولوژيست و دکتر براي ما پردنيزولون نوشت.

همچنین بخوانید
مطب عادل حیدری نژاد کجاست ؟

داروهايی مثل دگزامتازون , بتامتازون,هيدرو کورتيزون ,فلوسينولون ,فلو تيگازون ,تريامسينولون , کلوبتازول , پردنیزون …. همگی از خانواده کورتيکوستروئيدها هستند که مخصوصا در کشور ما بطور وحشتناک استفاده می شود , حتي براي يک عفونت ويروسی! .

در بسياري از بيماري های خودايمنی مثل روماتيسم مفصلی , هپاتيت خودايمنی ,بيماري MS ,سرطان ,بيماری لوپوس و ….. استفاده مي شود بمنظور سرکوب سيستم ايمنی و رفع علايم بيمار براي همين اين دسته از داروها را مهارکننده سیستم ایمنی یا Immune Suppressiveمی نامند.البته اين گروه داروها فقط به کورتيکوستروئيدها محدود نمی شوند و داروهای ديگری مثل متوترکسات , آزاتيوپرين و ….. به نوعی به خانواده Immune Suppressive ها مربوط می شوند.

شايد احمقانه بنظر برسد ولي واقعيت دارد ,تصورش را بکنيد که از کنار رودخانه اي رد می شويد و با فرياد کمک خواهانه جوانی در حال غرق شدن مواجه شويد , شما دو راه داريد تا صدای اين جوان را ساکت کنيد :

 • این که او را نجات بدهيد
 •  با يک پاره آجر توي سرش بزنيد تا ساکت شود .

در هر دو صورت شما موفق شديد. اگر می بينيد کسي دچار علايمی شده بخاطر اين است که سيستم حياتی اين فرد با يک اختلال درونی مواجه شده است و سعی دارد به زبان علايم ما را از وجود آن مطلع کند, استفاده از داروهای مهار کننده سیستم ایمنی فقط پاک کردن صورت مسئله است.

این مطلب بمرور تکمیل می شود…

دکمه بازگشت به بالا